دسته بندی قطعات و لوازم يدكي

بسته بندی قطعات

اخطار! هشدار!اخطار! هشدار!اخطار! هشدار!اخطار! هشدار!اخطار! هشدار!اخطار! هشدار!اخطار! هشدار!اخطار!

هشدار!اخطار! هشدار!اخطار! هشدار!اخطار! هشدار!اخطار!


توجه! توجه! ******************* اخطار! هشدار!اخطار! هشدار!اخطار! هشدار! ********************توجه! توجه!

مشتریان گرامی فروشگاه قطعات خودرویی هیدیکا لطفا" ضمن مطالعه متن ذیل در جهت حفظ منافع خود و سایر مشتریان هشدار اعلامی را جدی گرفته و مراقبت لازم را داشته باشید:

طی چند روز گذشته برنامه ای از طرف صدا و سیما پخش شد (برنامه تلویزیونی آقای رضا رشید پور در حالا خورشید) که نشان دادند گروهی متقلب نسبت به خرید قوطی های خالی روغن از تعویض روغنی ها اقدام و پس از پر کردن مجددا" آن با روغن های بی کیفیت آنها را در بازار عرضه می کنند. قطع به یقین تعویض روغنی های شریف ما از این موضوع بی اطلاع بوده و صرفا" بواسطه فروش ضایعات این اقدام را کرده اند و گرنه با اطلاع از چنین موضوعی قطعا" مانع آن می شدند که با این اطلاع رسانی رسانه ای این مهم محقق شده است.

طی روزهای اخیر یک مورد مشکوکی توسط مشتریان ما در هیدیکا گزارش شد و آن هم اینکه مشتری پس از مراجعه به تعمیرگاه جهت تعویض کیت کلاچ خودرو مشتری جعبه قطعه خود را برداشته و داخل خودرو گذاشته و به محض مشاهده این مسئله توسط مکانیک ایشان درخواست در اختیار داشتن جعبه کیت کلاچ که یک برند خارجی هم بودند را کردند. بدنبال درخواست مکانیک و دقت آن مشتری و عدم تحویل جعبه مکانیک پیشنهاد خرید جعبه خالی دیسک و صفحه آن هم به قیمتی کاملا" نامتعارف و متفاوت با ارزش ذاتی کارتن را دادند که آن مشتری بیشتر حساس شده و علاوه بر تحویل ندادن کارتن مسئله را تلفنی به کارشناسان ما در هیدیکا اعلام داشتند.

خوب قطعا" ما هیچگونه قضاوتی در مورد علت رفتار آن مکانیک نخواهیم داشت ولی بصورت عمومی سناریوی ریسک زیر را برای شما تداعی می کنیم:
چنانچه جعبه آن دیسک و صفحه خارجی در اختیار افراد متقلب و سوء استفاده گر قرار گیرد امکان قرار دادن قطعات تقلبی و فیک و عرضه آن در بازار وجود خواهد داشت.
بد نیست بدانید بسیاری از فروشگاه های لوازم یدکی و بعضا" مکانیک ها یکی از معیارهای اصل بودن کالا را بر اساس جعبه یا کارتن قطعه می دانند. چالش فنی اینکه حتی خود کارخانه تولید کننده در صورت شباهت ظاهری برای تعیین تقلبی بودن باستی محصول را مورد تست قرار دهد. بر اساس تجربه خدمتتان عرض می کنیم امکان دارد در میان برخی قطعات خودرویی تقلب باشد ولی عمدتا" این محصولات دارای جعبه تقلبی نیز هستند که با تکنیک هایی توسط افراد خبره قابل شناسایی هستند ولی در برخی قطعات نظیر روغن وقتی جعبه اصلی باشد صرفا" بایستی روغن را در آزمایشگاه مورد تست قرار داد.
لذا همانطور که در برنامه حالا خورشید هم تذکر داده شده بسته بندی را خودتان معیوب و سپس معدوم کنید مثلا" با پاره شده قوطی روغن دیگر امکان بازیابی ندارد یا پاره کرده جعبه کاغذی برخی قطعات خودرویی خصوصا" برندهای خارجی چونکه برندهای ایرانی تحت کنترل تر هستند و امکان بروز چنین تخلفاتی صفر است.
در پایان اینکه مطالب قید شده به منزله جرم اثبات شده ای مطرح نیستند و طی چندین سال فعالیت اولین مورد مشکوک به جرم بوده لذا نمی توان اتهامی را به سمت مجموعه زحمتکش مکانیک ها آورد چه بسا و یقینا" افرادی که چنین تخلفاتی را مرتکب می شوند فاقد صلاحیت های قانونی نیز هستند و به عنوان مثال دارای جواز کسب معتبر نیستند یا در قالب مکانیک سیار خدمات می دهند و صرفا" بدنبال مسموم کردن فضای موجود و یا ضربه زدن به فعالان این حوزه بوده اند. خواهشمندیم علاوه بر کنترل فوق خرید قطعات و لوازم یدکی خودروتان را از فروشگاه های معتبر و با اخذ فاکتور فروش تهیه نمایید.
همچنین خواهشمندیم موارد اینچنینی را بلافاصله و بدون ایجاد هرگونه حساسیتی نزد آن مکانیک به مراجع ذی صلاح گزارش تا در صورت ساختاریافتگی چنین تخلفاتی با عاملان آن برخورد گردد.