دسته بندی قطعات و لوازم يدكي

از اسب افتادیم که در اصل بمانیم!

تغییرات قیمت این روزها حال و روز بدی را برای مجموعه قطعات خودرویی هیدیکا و مشتریان عزیزمان رقم زده است. آنچه در این ره نگاشت قصد بازگو کردن داریم اینکه شما مشتریان گرامی بدانید آنچه را باید بدانید تا با درک حقایق بتوانید مانند گذشته ما را در گذار از این گردنه های سخت اقتصادی کمک کنید.
از انتهای سال 96 که تغییرات نرخ ارز آغاز شد دوران بحرانی کسب و کارهای اینترنتی نیز رقم خورد گروهی از فروشگاه ها چه در صنف قطعات خودرویی چه در سایر صنوف تمام محصولات را ناموجود کردند گروهی دیگر در کسری از ساعت تمام موجودی خود را از دست دادند و اینچنین فراز و نشیب هایی را گذراندند. کاملا" مشهود است که گروهی در این مسیر صرفا" با هدف حفظ منافع خود به احتکار کالا پرداختند و در تاخیر و یا عدم ورود سیستم های نظارتی کالاها را با قیمت های نجومی به مشتریان عرضه کردند.
آنچه در مجموعه هیدیکا به عنوان یک مرجع تخصصی حوزه قطعات خودرویی رقم خورد اینکه از همان روزهای اولیه بروز این تغییرات مدیران ارشد تاکید بر حفظ قیمت ها و عرضه تمامی موجودی به مشتریان داشتند ولی آنچه مشکل زا شد حجوم خریدان واسطه یا همان دلالان برای خرید بود که شرکت با بهره گیری از ابزارهای کنترلی خود (امکان تشریح آنها در این بحث وجود ندارد) تا حد ممکن از فروش قطعات به این دسته از خریداران جلوگیری نموده و تا ابتدای سال جاری با همان قیمت های اولیه به فروش خود ادامه داد.
با گذشت زمان و عدم تخصیص ارزهای دولتی به حوزه واردات قطعات خودرو که تا کنون نیز با آن درگیر هستیم تمام موجودی فروشگاه به صفر رسیده و راهکاری جز ناموجود شدن کالاها باقی نماند. طی جلسات کارشناسی شرکت تصمیم بر آن شد که کالاها ناموجود نشوند و صرفا" با رویکرد ابتکاری کانال پرتاب نگذاریم مشتریانمان لنگ خرید قطعات خودرو بمانند.
ولی آنچه در این رویکرد وجود دارد تغییرات دائمی قیمت هاست که به هیچ وجه تحت کنترل ما نبوده و بر خلاف میل باطنی رخ می دهند. مزیت این روش آنست که ما با بروزرسانی قیمت های که در حال تبادل در سطح بازارهاست شما را از آخرین قیمت مطلع می کنیم نه به این امید که از فروشگاه هیدیکا قصد خرید داشته باشید بلکه با اطلاع از آخرین قیمت چنانچه مرجعی یا فروشگاهی در سطح شهر یافتید که با قیمت های خرید قبل در حال عرضه محصول بود نسبت به خرید خود اقدام نمایید.
البته ذکر این نکته حائز اهمیت است و آن اینکه بزودی قیمت های سطح شهر به قیمتی به مراتب بالاتر از آنچه ما در مجموعه هیدیکا عرضه می کنیم خواهد رسید و از طرفی برخی محصولات ما که خود در حال تامین عمده هستیم را بتوانید با قیمت هایی خوب خرید کنید. همچنین برخی قطعات هستند که صرفا" موضوع قیمت ندارند بلکه به سختی قابل پیدا کردن در سطح شهر هستند که میتوانید از فروشگاه هیدیکا خرید کنید. و اینچنین بود که ما از اسب افسار گسیخته قیمت ها افتادیم.
آنچه ما از شما مشتریان عزیز انتظار داریم اینکه شرایط موجود را درک کرده و بدانید هیچ منافعی از این تغییر قیمت ها جز بدبینی شما نخواهیم داشت لذا ما را درک کرده و با همراهی فروشگاه همگی منتظر ثبات قیمت ها باشیم تا بتوانیم مانند گذشته همراه خوبی برای تامین قطعات خودرویی شما باشیم. و اینچنین سعی کردیم از اصل نیافتیم و کماکان در کنار شما بمانیم.