دسته بندی قطعات و لوازم يدكي

کیت تایم ال90

کیت تایم ال 90 تندر نود فرانسه یا ترک!!؟
این روزها هر دم از این باغ بری می رسد!
کیت تایم خودرو که متشکل از تسمه تایم، هرزگردها، غلطک و بلبرینگ ها می باشد یکی از قطعات مهم و بسیار کلیدی خودرو است که کنترل دوره عمر آن در خودرو توسط راننده امری مهم قلمداد می گردد. اهمیت این ماجرا از آنجاست که به محض پاره شدن تسمه تایم کلا" خودرو متوقف شده و شما در هر شرایط زمانی و مکانی که باشید ناگزیر بایستی خودرو را رها کرده یا به تعمیرکار سیار بسپارید و داستان های بعد از آن.
آنچه در این رهنگاشت بدنبال شفاف سازی آن هستیم معرفی قطعه کیت تایم خودرو ال 90 (تندر) که قابل نصب بر روی کلیه مدل های مشابه نظیر ساندرو و ... است که علاوه بر تولید در کشور فرانسه با برند اصلی و اورجینال، توسط کشور ترکیه نیز تولید می شود و پس از ورود به کشور در بسته بندی محصول مشابه وارد شده از کشور فرانسه قرار گرفته با قیمتی رقابتی ولی پر سود برای برخی دلالان ارائه می گردد.
در حوزه قطعات خودرویی محصولات مشابه یا تقلبی در بعد اصالت بسیار رایج است و کارکرد برخی فروشگاه های اینترنتی نظیر هیدیکا شفاف سازی اینگونه موارد برای مشتریان است ولی در برخی موارد استثناء نظیر کیت تایم ال90 موضوع شکلی بحرانی به خود گرفته که در ادامه به بررسی ابعاد آن می پردازیم.
عمدتا" محصولات تقلبی بر اساس بسته بندی و شکل ظاهری قطعه قابل تشخیص هستند و افراد خبره، کارشناسان اتحادیه و مکانیک های ماهر نسبت به انجام چنین تشخیصی به مشتریان کمک می کنند. ولی در خصوص مجموعه کیت تایم ال90 (تندر/ساندرو و ...) موضوع به عللی به گونه ای دیگر رقم می خورد. از آنجا که کشور ترکیه در حوزه صنعتی نیز به نوعی جزء اتحادیه اروپا محسوب می گردد برخی قطعات خودرویی را تحت لیسانس کشور فرانسه تولید و عمدتا" با هدف فروش در بازار ایران خاص کشور ما صادر می کند و این محصول به هیج وجه در سطح اتحادیه اروپا منتشر نمی گردد. حال در این بین برخی وارد کنندگان غیرمحترم پس از واردات کیت تایم ال90 بصورت کارتنی و عمده در داخل نسبت به بسته بندی مشابه نمونه اصلی و اورجینال اقدام می نمایند. محصول تولیدی در ترکیه دارای استانداردهای لازم بوده و به لحاظ کیفی در مقایسه با نمونه اصلی اختلافاتی دارد که شاید در ظاهر امر و دوره عمر مصرفی کیت تایم چندان مشهود نباشد و نمی توان ورود این قطعه را به عنوان یک محصول مشابه به باد انتقاد گرفت ولی مشکل اینجاست که قطعه ترک در داخل بسته بندی اصلی تولیدی فرانسه در سطح بازار فروخته شود و مشتری هم هیچ اطلاعی نداشته باشد.
بدتر از آن زمانی اتفاق می افتد که پای دروغ بزرگ به میان می آید و فروشندگان این قطعه پس از ارائه کیت تایم ال90 در بسته بندی اصلی رنو قیمتی که برای آن می گذارند بسیار بالا و نزدیک به قیمت مدل اصلی است و آنچنان دروغ بزرگی را به مشتریان نشان می دهند که دیگر رفع اتهام از هیدیکا و سایر مشغولین این حوزه کار سختی می گردد.
البته ما با بررسی های کارشناسی و تصمیماتی که اتخاذ شده نسبت به انجام اقدامات زیر جهت برخورد با چنین دروغ بزرگی برای قطعه کیت تایم ال90 (تندر, ساندرو، رنو و ...) به شکل زیر وارد عمل شده ایم:
  • مجموعه کیت تایم ال90 مدل ترک دقیقا" مشابه همان بسته بندی که فروخته می شود عرضه می کنیم البته با برند تجاری واقعی آن که ساخت کشور ترکیه است و با قیمت واقعی آن. (این قطعه تا پایان سال بارگذاری خواهد شد)؛
  • موضوع بصورت رسمی از طریق کانال رسمی با شرکت خارجی تولید کننده آن در فرانسه تعامل تا نسبت به ایجاد تمایز در این محصول اقدام و یا راهکار متناسب با این موضوع را در صورت وجود در اختیار ما بگذارند تا به مشتریانمان اطلاع رسانی نماییم؛
  • پیگیری موضوع از کانال مراجع ذی صلاح داخلی نظیر اتحادیه جهت پیشگیری از تضییع حقوق مشتریان.
در پایان این مقاله به شما مشتریان گرامی متذکر می شویم شما از هر مغازه یا فروشگاهی حتی ما در مجموعه هیدیکالا قصد خرید کیت تایم ال90 را دارید به شکلی رسمی از ضمانت اصالت کالا اطمینان حاصل نمایید و چنانچه این امکان وجود نداشت به ساخت ترکیه بودن قطعه شک داشته و تصمیمی آگاهانه بگیرید (ما اصالت کالاهایمان را در مجموعه هیدیکا مطابق فاکتور رسمی تضمین اصالت می کنیم). و مجددا" متذکر می شویم کیت تایم ال90 ساخت ترکیه در بسته بندی اصلی، قطعه بدی نیست و حتما" منجر به پارگی پیش از موعد نخواهد شد و صرفا" انتخاب بین قابلیت اطمینان محصول 99.9999% و 92% و استحکام و دوره عمر قطعات جانبی تسمه نظیر بلبرینگ و هرزگردهای کیت تایم خواهد بود.