دسته بندی قطعات و لوازم يدكي

کلینیک خودرو

کلینیک خودروم آرزوست!!
واقعا" که با این بحران هایی که در فضای کسب و کار فروش قطعات خودرو تجربه می کنیم کلینیک خودرو آرزوی شیرین بر ما و تمامی مالکین خودرو قلمداد می گردد.
صورت مسئله جدی که با آن روبه رو هستیم تشخیص های نادرست و بعضا" ناآگاهانه برخی مکانیک های خودرو است که عمدتا" فاقد جواز حرفه ای و رسمی انجام فعالیت هستند و منجر به صرف هزینه های گزاف توسط مالکین خودروها می گردند. آنچه در این میان برای ما و سایر فروشگاه های قطعات خودرویی حائز اهمیت است آنکه گاها" این تشخیص ها و تجویز های نادرست منجر به بد نامی و بدعهدی ما نزد مشتریان شده که واقعا" منصفانه نیست.
از جمله محصولاتی که در این زمره قرار می گیرند استپر (استپ موتور) خودروهاست که بدلیل تشخیص عیب در آن تحت تست دیاگ خودرو می باشد ولی تعویض نابجا و یا عدم نصب و راه اندازی ناصحیح آن منجر به ادامه دار شدن مشکل خودرو و صرف انرژی کلان از کارشناسان ما در مجموعه قطعات خودرویی هیدیکا می گردد.
در همین راستا با یک مقاله آموزشی به زبان انگلیسی برخوردیم که هر چند واقعی یا غیرواقعی، انطباق بالایی با این مشکل پیش رو دارد و حاکی از آن است آنچه را در حال تجربه کردن هستیم در جوامع پیشرفته صنعتی تجربه کرده و با رویکردهای سیستماتیک از آن گذشته اند. خوب حال با شفاف شدن مسئله اصلی به جزئیات کلینیک خودرو می پردازیم.
همانطور که از عنوان آن پیداست کلینیک خودرو مکانی برای خودرو ماست که در آن عملیات کلینیکی درمانی بر روی آن انجام می شود. تمایزی که در این بین پیداست خدمات کلینیکی که برای خودروها عرضه می شود صرفا" جنبه تشخیصی و تجویزی داشته ولی هیچ اقدام فنی در جهت رفع مشکل شما اجرا نخواهد شد. بله دقیقا" زمانی که خودرو شما خراب می گردد با مراجعه به کلینیک خودرو بر اساس آخرین تجهیزات مدرن مورد تایید موسسات استاندارد خودروسازی آن کشور به بررسی عیب خودرو شما می پردازند. کلینیک خودرو پس از شناسایی عیب روش های رفع عیب را برای مالک خودرو با دقت کامل بازگو نموده و پس از آگاهسازی دقیق مشتری نسبت به صدور نسخه تعمیراتی خودرو با دقت کامل اقدام می نمایند.
خوب حالا مالک خودرو بر اساس نسخه تعمیراتی اخذ شده از کلینیک خودرو با مراجعه به مراکز تعمیراتی مجاز صرفا" نسخه را جهت اخذ خدمات ارائه می کنند. تعمیرکار نیز متعاقبا" بر اساس نسخه نسبت به رفع عیب خودرو اقدام می نماید. حال آنچه در این میان حائز اهمیت است آنکه چنانچه تعمیرکار با علائمی از خرابی مازاد آنچه در نسخه تعمیراتی کلینیک خودرو روبه رو گردد بایستی قبل از هر اقدامی با مشتری هماهنگ نماید در غیر اینصورت هیچ هزینه ای مازاد آنچه در نسخه آمده بر عهده مشتری نیست. هر چند در انجام امور مکانیکی مازاد بر نسخه کلینیک خودرو پیچیدگی هایی همراه دارد ولی از تعمیرات بی مورد و تشخیص عیوب بصورت سعی و خطایی توسط مکانیک را بشدت کاهش می دهد و این همان چیزی است که بسیاری از مشتریان آرزوی آن را دارند.
کلینیک های خودرو عمدتا" توسط تولیدکنندگان خودرویی در سطح شهرها برپا شده و ارائه خدمت می دهند و مسئولیت های قانونی آن نیز با همان شرکت ها است لذا اگر خودرویی خارج از دوره گارانتی خراب شد و شما قصد تعمیر آن در سایر مراکز جز نمایندگی رسمی را داشته باشید می توانید بروید سراغ کلینیک خودرو. نکته ظریف و قابل تاملی که در این میان حائز اهمیت است اینکه تشخیص عیوب خودروها صرفا" جنبه تجربی نداشته و مستلزم داشتن دانش فنی خودرویی بالا به لحاظ آکادمیک بوده بعضا" توسط یک مهندس مکانیک و یا برق امکان تحقق آن وجود دارد. هر چند داشتن تجربه در این زمینه بسیار کارگشاست ولی باز هم اعتقاد خودمان را در مجموعه هیدیکا به شما میگوییم یک مهندس با تجربه چندین برابر یک فرد بدون تحصیلات تخصصی با همان سطح تجربه کارگشاست.
در پایان این فرآیند هر مرجعی چه کلینیک خودرو و چه مکانیک خودرو دچار اشتباه شوند مراجع قانونی با دقت بالا حقوق مالک خودرو را باز پس خواهند گرفت و اینچنین در وقت و هزینه مردم صرفه جویی خواهد شد و این همان چیزی است که ما همه آن را آرزوست!!!