دسته بندی قطعات و لوازم يدكي

پرداخت آنلاین

در این مقاله می خواهیم به بررسی ابعاد مهم پرداخت آنلاین در فروشگاه هیدیکا بپردازیم. جهت ارائه مباحث بصورت چکیده و اثربخش سعی شده خیلی دقیق بریم سراغ اصل مطالب و به حواشی زیاد نپردازیم.
مشتریان گرامی وقتی شما برای پرداخت هزینه سفارشات خودتون به فرآیند پرداخت آنلاین خرید اینترنتی اعتماد کامل نمی کنید و پرداخت هزینه کالا را زمان تحویل انتخاب می کنید هزینه های زیر را برای ما در هیدیکا به ارمغان می آورید که در ادامه بدان ها خواهیم پرداخت:
  • اگر شما مشتری عزیز قصد پرداخت توسط کارت های عضو شبکه شتاب درب منزل داشته باشید ما مجبوریم جهت تسویه با شما یک دستگاه پوز در اختیار پیک تحویل بگذاریم که در قبال گرفتن این دستگاه از بانک مبلغ 1.000.000 تومان (ده میلیون ریال) نزد بانک عامل ودیعه یا به اصطلاح گرو بذاریم.
حال شما در نظر بگیرید با توجه به پراکندگی مناطق شهری در تهران حداقل 15 دستگاه پوز نیاز باشد و در مراکز استان ها صرفا" در حد یک دستگاه پوز برای هر مرکز استان در کل کشور تخصیص دهیم که عددی حدود 31 دستگاه پوز را شامل می شود که مجموعا" 46 میلیون تومان ودیعه ثابت نزد بانک راکد می شود که معادل حدودی یک میلیون تومان هزینه ماهانه برای شرکت می شود. (با توسعه نمایندگان شهرستان این عدد تا 100 برابر امکان افزایش دارد)
  • چنانچه شما مشتریان عزیز قصد پرداخت نقدی در محل داشته باشید پیک هزینه را دستی گرفته و پس از تحویل به شرکت رابط مالی روزانه مبالغ را به حساب شرکت پرداخت می نماید. در این فرآیند مخاطراتی نظیر سرقت پول از پیک, حقوق ماهانه فرد رابط مالی که بایستی عملیات بانکی را اجرا نماید, بکارگیری نیروی پیک مورد اعتماد و گرفتن وصیغه مالی مناسب که در فرآیند استخدام منجر به بروز هزینه خواهد شد برای ما در هیدیکا می باشد.
  • وقتی رقبای ما دست به اقدامات غیر حرفه ای می زنند و جهت صدمه زدن به ما ثبت سفارش نموده و پرداخت هزینه کالا را در محل انتخاب می نمایند سپس بدنبال مراجعه پیک تلفن خود را خاموش کرده و منجر به لغو سفارش شده و منجر به بروز هزینه اضافی برای شرکت می گردند.
حال اگر مشتریان واقعی ما پرداخت آنلاین را انتخاب کنند و ما نسبت به سفارشات ایشان اعتماد داشته باشیم قطعا" گزینه پرداخت در محل را غیرفعال خواهیم کرد تا رقبا به جای رقابت واقعی بر سر قیمت و کیفیت امکان سوء استفاده را نداشته باشند.
  • وقتی مشتریان گرامی کالای خود را اخذ می نمایند و پول آن را نقدی پرداخت می کنند تا زمانی که این پول به حساب فروشگاه نرسد به لحاظ ارزش زمانی پول فاقد ارزش خواهد بود و به محض اینکه پول به حساب ما رسید ارزش آفرینی آن در چرخه اقتصادی ما رقم خواهد خورد هر چند این زمان در حد چند ساعت باشد چونکه وقتی مبالغ تجمیع می گردند ارزش پول در ساعت ها هم ارزشمند خواهد شد.
قطعا" زمانی که شما به محض ثبت سفارش مبلغ آن را آنلاین پرداخت می نمایید به نفع فروشگاه ما و بانک عامل عمل کرده اید هر چند بانک های عامل با چند ساعت تاخیر پول را به حساب شرکت منتقل می کنند ولی بدلیل حذف هزینه هایی که در قبل اشاره شده ما ترجیح می دهیم پول در یک بازه زمانی دقیق و تعریف شده به حساب های شرکت برسد.

حال با وجود تمامی توجهاتی که در بالا بدان ها اشاره شد تا اهمیت و منافع ما در مجموعه هیدیکا در پرداخت آنلاین را نشان دهیم ولی برخی دغدغه ها نزد شما مشتریان به عنوان حقوق شما مطرح هستند که منصفانه آنست که بدان ها بپردازیم و مسئولیت خود را در قبال آنها برای شما روشن سازیم.
  • از کجا معلوم پول رو زدید به حساب هیدیکا و کالا برای شما ارسال می شود اصلا" کلاهبرداری رخ ندهد!
مشتری گرامی فروشگاه هیدیکا با برخورداری از نماد اعتماد الکترونیک به عنوان مجوز قانونی اخذ شده از وزارت صنعت, معدن و تجارت پروسه پیچیده ای را گذرانده که موفق به اخذ این نماد شده و این نماد ضمانت قانونی بودن فعالیت اقتصادی هیدیکا بوده تا شما عزیزان با اطمینان خاطر پرداخت اینترنتی داشته باشید. در واقع هر فروشگاهی تا نماد اعتماد اخذ نکند امکان فعال سازی درگاه پرداخت اینترنتی نخواهد داشت موارد نادر مغایر با این سخن مربوط به گذشته بوده که بزودی آن هم حذف خواهد شد.
در خصوص نماد اعتماد همین بس که مجوز قانونی فعالیت صنفی, احراز مالکیت مکانی کسب و کار, احراز اصالت تلفن های تماس کسب و کار, بررسی سوء پیشینه مالک کسب و کار و چندین موضوع دیگر کنترل شده و در دوره های زمانی ماهانه کنترل و رصد می گردد. بر اساس آمار پلیس فتا نیز عمده کلاهبرداری های اینترنتی توسط شرکت های فاقد نماد اعتماد رخ داده است. البته تمام این توضیحان بدان معنا نیست که یک کسب و کار دارای نماد اعتماد هیچ راهی جهت کلاهبرداری ندارد چه بسا راهکارهایی برای افراد سودجو بوجود بیاید ولی آنچه مسلم است هر فرد هوشمندی با کنترل شرایط ظاهری و باطنی یک کسب و کار می تواند به نیت واقعی مسئولین فعال در آن پی ببرد.
  • از کجا معلوم محصول مغایر با آنچه خرید کرده ایم نباشد و یا معیوب درب منزل تحویل نشود!
مطابق قوانین فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیک اصالت کالا برای همیشه بایستی مورد ضمانت فروشگاه باشد و 7 روز مهلت به عنوان فرصت عودت کالا در اختیار مشتری می باشد تا چنانچه بدلایل قانونی مغایرت در آنچه فروشگاه اظهار داشته رخ دهد کالا بدون هیچ هزینه ای عودت داده شود.
همانطور که پیش تر نیز گفته شد هزینه گرفتن نماد اعتماد بالاتر از آنست که یک کسب و کار واقعی و بدنبال خوش نامی باشد ولی وارد چنین مخاطرتی نزد مشتری گردد.
  • اگر به هر دلیلی معامله شما با فروشگاه فسخ شود پول شما بدون فوت وقت به حسابتان واریز می گردد!
اگر تا بحال تجربه واریز پول به یک حساب غیرخصوصی و یا نیمه خصوصی داشته باشید خواهید دید وقتی می خواهند پول شما را برگشت دهند حتی یک ریال بایستی اسناد مفصل مالی با امضاء بالاترین افراد مسئول صادر گردد تا شما به پولتان برسید. حتی برخی فروشگاه های خصوصی هم اینقدر از این خط به آن خط شما را منتقل می کنند که گاهی شما برای گرفتن یک مبلغ ناقابل در حد 1000تومان حاضر نباشید وقت گرانمایه تان را صرف این امور کنید. ما در مجموعه هیدیکا راهکاری را استخراج و جاری سازی کرده ایم که به محظ فسخ خرید پول طی فرآیندی به حساب شما واریز گردد. معیار زمان بازپرداخت پول شما مشتریان در فروشگاه ما کمتر از 15 دقیقه تعریف شده است. جهت تحقق این مهم واقعا" ظرفیت های بالایی ایجاد کرده ایم که بدلیل عدم افشاء اسرار کاری و سوء استفاده رقبا از دانش سازمانی ما آن را بازگو نمی کنیم ولی فقط ادعا داریم اگر چنین اتفاقی رخ داد عملکرد ما را در 15 دقیقه خواهید دید.
  • اگر همه چیز طبق روال پیش رفت و مشکلی برای شما به عنوان مشتری خارج از کنترل بروز کرد و نتوانستید محصول را در آدرس اعلامی  راس زمان توافقی اخذ کنید هیدیکا با شما چه برخوردی خواهد کرد!
در این خصوص برخی شرکت ها بعضا" خوش نام فعال در زمینه فروش اینترنتی در سطح کشور اگر شما مقصر باشید برای ارسال مجدد هزینه مجدد می گیرند. از طرفی شما بدو اونا بدو شروع میشه یعنی حالا که شما خطا کردی باید خودت زنگ بزنی گردن کج کنی تا حالا کی برات سفارشتو بفرستند.
ما در مجموعه هیدیکا در فرآیند کاری وظایف را به گونه ای تعریف کرده ایم که تا زمانی که به هر دلیلی محصول بدست شما نرسد مسئول فروش به شرکت بدهکار است به همین علت نمایندگان ما با دقت بالا پیگیر تحویل کالا به شما هستند بدون اینکه شما از علت اصلی آن مطلع باشید. همچنین این فرآیند در چرخه های دیگری نظیر خدمات پس از فروش مشتریان چک می شود که مجموعا" اجازه نخواهیم داد مشتری دچار مشکلات مطرح شده گردد. جزئیات بیشتر این فرآیند هم جزء اسرار کاری خواهد بود و در همین حد بسنده می کنیم.   


خواننده گرامی آنچه در این گزارش به عنوان اسرار کاری مطرح کردیم موضوعات ساده و اصول اولیه راه اندازی یک کسب وکار است که قطعا" شما به عنوان یک فرد تحصیلکرده یا با تجربه از آن آگاهید ولی از آنجا که برخی دوستان ما انتظار دارند بدون هیچ زحمتی به همه چیز برسند موارد را کامل نگفتیم تا کمی به زحمت بیافتند تا یک رقابت جوانمردانه و اخلاقی رقم بخورد لذا عرایض ما را حمل بر خودستانی ندانید.

حال که تمامی جوانب امر را بر شما بازگو کردیم خواهشمندیم:

اگر قانع شدید حتی در اولین خرید به ما اعتماد کنید و اگر از خرید خود مطمئنید هزینه آن را آنلاین پرداخت نمایید؛
اگر برای اولین تجربه خرید قانع نشدید و تجربه خرید اولتان از فروشگاه هیدیکا موفق بود در خریدهای بعدی با پرداخت آنلاین ما را همراهی کنید؛
اگر تجربه پرداخت آنلاین در فروشگاه های دارای نماد اعتماد الکترونیک را مورد اعتماد می دانید به دوستان و آشنایان خود پرداخت آنلاین را توصیه کنید تا گامی در جهت فرهنگ سازی این مهم در کشور برداشته باشید و به ما خدمتگزاران خود در عرصه فروش اینترنتی کمک کنید؛
اگر تا کنون از پرداخت آنلاین در سایر فروشگاه ها آسیب خورده اید و یا دچار مشکلاتی شده اید این فرصت را به هیدیکا بدهید تا با اعتمادی که به ما می کنید پاسخ اعتمادتان را صادقانه به شما بازگردانیم؛
اگر با همه این توصیفات در فرآیند پرداخت آنلاین در فروشگاه هیدیکا مشکلی بروز کرد که خارج از کنترل شما و فروشگاه هیدیکا بود عجولانه قضاوت نکنید و با کمی خونسردی فنجان چایتان را بنوشید و بدانید خدمتگزارن شما در حال بررسی دقیق موضوع تا حل و فصل نهایی آن خواهند بود.

 
معاونت مالی هیدیکا