دسته بندی قطعات و لوازم يدكي

معیارهای انتخاب یک لنت مناسب

نویسنده مدیر 1395/03/15 0 نظر لنت,
معیارها یا پارامترهای انتخاب یک لنت ترمز خوب برای اتومبیل
ابعاد بررسی انتخاب یک لنت مناسب بسیار وسیع و بعضا" اقتضایی بوده که در این مقاله ما در مجموعه قطعات خودرویی هیدیکا به بررسی اجمالی آن بسنده خواهیم کرد.
کمپانی های خودروسازی به همراه کمپانی های لنت سازی بر روی نوع لنت استفاده شده در خودروی شما تحقیقات زیادی  انجام داده اند آنچه مسلم است از لنت های هم خانواده بر روی خودروهایتان استفاده کنید .این بدان معناست که هر نوع لنتی روی ماشین شما نصب شده است (نظیر:لنت ارگانیک،یمه متالیک یا متالیک) شما هم می بایست همان نوع لنت را استفاده کنید. مگر در شرایط رانندگی در آب و هوای خاص (مثلا" مناطق خاصی که رطوبی یا گرد و غبار نا متعارف وجود دارد) و یا با نظر کارشناسان مطلع از ساختار لنت ، ولی بصورت یک قاعده کلی بر روی خودروی خود می توانید لنت هایی که نرم تر از لنت فابریک شما هستند یا به همان نرمی لنت اصلی هستند استفاده کنید . در غیر اینصورت دیسک های شما زودتر از حد معمول خورده و مصرف می شوند و همچنین قابلیت ترمزگیری شما به حد مطلوب نخواهد رسید. در صورتیکه خودروی شما مجهز به لنت ارگانیک می باشد می بایست یا لنت ارگانیک یا ارگانیک سرامیک دار استفاده نمایید و هرگز نباید از لنت های نیمه متالیک یا متالیک استفاده نمایید ولی عکس این موضوع و استفاده از لنت ارگانیک یا سرامیک ارگانیک بر روی خودرویی که لنت نیمه متالیک دارد بلامانع می باشد.
برای تشخیص یک لنت با کیفیت از روی ظاهر آن و قبل از نصب، روش تایید شده و مطمئنی وجود ندارد. بهترین روش برای انتخاب لنت مناسب توجه به برند لنت و استانداردهای آن می باشد. بهتر است از لنت هایی استفاده شود که دارای علامت استاندارد ایران و یا کشورهای معتبر باشد. همانگونه که قبل تر هم اشاره شد، لنت ترمز علی رغم سادگی در ظاهر، جزو مهمترین بخش های یک خودرو به حساب می آید. استفاده از لنت های غیر استاندارد و بی کیفیت به راحتی می تواند موجب به خطر افتادن راننده و سرنشینان خودرو گردد. بهتر است که در انتخاب لنت فقط به فاکتور قیمت توجه نکرده و با در نظر گرفتن کیفیت لنت انتخاب درست انجام گیرد.
نکته مهم بعدی نحوهء رانندگی هر مصرف کننده است که تعیین کننده نوع لنت میباشد. مثلا" لنت های ترمز مخصوص خودروهای مسابقه ای که عمدتا" فلزی یا متالیک هستند یا اگر شما کسی هستید که همواره در جاده و با سرعت بالا رانندگی می کنید اولویت با لنت سرامیکی باشد و چندین سبک دیگر در رانندگی هم هر کدام در کنار بودجه و توان اقتصادی شما در انتخاب لنت موثر خواهد بود.
برچسب ها: انتخاب لنت ترمز

نظر خود را بیان کنید